Published On: 11 Shtator, 2016

Nis votimi për kryebashkiakun e ri të Dibrës, 57 mijë votues dhe 118 qendra votimi

Ora 07:00 e mëngjesit të sotëm bëri që qytetarët e Dibrës t’i drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur kreun e ri të bashkisë, vend i cili mbeti bosh pas shkarkimit të ish-kryebashkiakut socialist, Shukri Xhelili.

Rreth 57 mijë qytetarë duhet të votojnë në 118 qendrat e votimit.

Sipas të dhënave të dërguara nga KZAZ nr. 19, për procesin në Dibër janë akredituar 268 vëzhgues vendas dhe të huaj.

Procesi i votimit mbyllet në orën 19″00 të mbrëmjes.

Në garë për kreun e Bashkisë janë Muharrem Rama i koalicionit Aleanca për Shqipërinë Europiane dhe Sherefedin Shehu kandidat i Aleancës Popullore për Punë dhe Dinjitet.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...