Published On: 5 Maj, 2016

Nis takimi Mustafa-Mogherini

Kryeministri i Kosovës ka pritur në zyrën e tij në Qeveri shefen e politikës së jashtme të BE-së Federica Mogherini dhe Dimitris Avramopulos, Komisioner për Migracion, Punë të Brendshme dhe Shtetësi.
Mogherini është duke qëndruar në Kosovë pasi BE-ja dha lajmin se Kosova ka përmbushur të gjitha kriteret teknike për të udhëtuar pa viza në vendet e shengenit.
Pas takimit do të ketë konferencë në Qeverinë e Kosovës, ku para gazetarëve do të flas Mustafa dhe Mogerini.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...