Published On: 2 Shkurt, 2016

Nis lufta në PS/ Blushi: Ka edhe deputetë të tjerë që më mbështesin

Ben Blushi kishte paralajmëruar se  në grupin parlamentar të PS ka të tjere që e mbeshtesin, por nuk flasin.

Mimoza Hafizi, deputetja e Shkodrës, doli hapur në mbështetje të platformës së Blushit për të patur zgjedhje për kryetarin e PS.

Deklarata e Hafizit erdhi një ditë pasi Edi Rama foli vetë kundër garës, pasi më parë kishte nxjërrë disa besnikë të tij në parti.

Pas kësaj Blushi tha se ka edhe deputetë të tjerë që duhet të flasin dhe se shpresonte që Rama të mos i penalizonte për shkak se mbështesin atë.

“Ka edhe deputetë të tjerë që duhet ë flasin. Të mos kenë frikë. Shpreson të mos penalizohen deputetët që më mbështesin”, tha ai pas deklaratës së deputetes Hafizi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...