Published On: 27 Janar, 2016

Nis gjykimi i xhihadistit nga Pogradeci, Almir Dacit. Dëshmon i ati: Fola në dhjetor me të, nuk është terrorist

Xhihadisti shqiptar Almir Daci, që ndodhet në Siri, për herë të parë po gjykohet në Shqipëri. Gjykata e Pogradecit ka nisur sot seancën e parë në mungesë të ish-imamit të Leshnicës që është bërë një nga figurat drejtuese të Shtetit Islamik në Siri.

Sot dha dëshminë e tij, babai, Xhevahir Daci, i cili tha se “për herë të fundit ka folur me Almirit në dhjetor të 2015-ës.  Ai nuk është terrorist dhe nuk ka shkuar në luftë. Atë e hoqën nga puna si imam sepse nuk falte Bajramin. Unë kam parë fotot dhe videot dhe i konsideroj të padrejta.”

 

maxresdefault
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...