Published On: 22 Janar, 2016

Nis furtuna në PD: Basha do rifreskojë drejtimin në çdo qytet / Kush e merr Tiranën?

Burime brenda PD-së kanë bërë me dije për Syri.net se krahas përgatitjes për platformën qeverisëse, vijon me intensitet puna edhe për riorganizimin e Partisë Demokratike.

Pas zgjedhes së kryetarit të forumit rinor të PD eshte hapur procesi I zgjedhjeve te drejtuesve te forumit ne te 53 deget e saj. Kryetaret do të zgjidhen nga anëtarësia me parimin një antarë një votë, standart i vendosur për herë të parë nga Partia Demokratike.

Sot kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me grupet e punës që do të organizojnë zgjedhjet në forumin rinor.  Burime brenda Partise Demokratike bëjne me dije se Basha ka theksuar që këto zgjedhje do ti japin një tjetër leksion demokracie politikës shqiptare si dhe ka kërkuar nga forumi rinor nxitjen e sa më shumë të rinje për tu bërë pjesë e Partisë Demokratike.  Basha ka kërkuar nisjen pa humbur kohë të zgjedhjeve në menyrë që të rinjtë demokrat sëbashku me ata shqiptarë të jenë gati për të hapur një rrugë të re shprese dhe zhvillimi per vendin. Paralelisht po vijon puna per riorganizimin e PD sesioneve dhe grup seksioneve .

Urdhëri i shpërndarë nga kryetari Basha për përshpejtimin e punës si për riorganizimin e partisë  ashtu dhe për përfundimin e platformës qeverisëse lidhet sipas burimeve pranë kësaj partie me zhvillimin e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në vendin tonë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...