Published On: 6 Prill, 2016

“Ninxha” i Maqedonisë ka marrë gjysmë milionë euro për të kryer një vrasje në Serbi

Aleksandar V, 36 vjeçar i njohur me nofkën “Ninxha” dhe që njihet si një nga kriminelët më të bujshëm në Maqedoni ka marrë gjysmë milionë euro për të vrarë një person të njohur në Serbi, bën të ditur “Alo!”.

Ninxha siç thuhet është në territorin e Serbisë dhe se në shënjestër të tij është një biznesmenë i afërt me pushtetin aktual. Siç shkruan portali serb, fillimisht kishte dyshime se ai kishte si cak gazetarin Zoran Bozhinovski, i cili po publikon materiale komprometuese për politikanë të caktuar në Maqedoni.

Por policia serbe ka identifikuar qëllimin duke theksuar se dyshimet janë se atentati ishte planifikuar për një biznesmen të mirënjohur në Serbi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...