Published On: 3 Maj, 2016

Nikol Peci, një emër që i mungon modës

 

Shkruan: Faton MEHMETI
Nikol Peci është nga Tropoja, e lindur me 05.12.1990. Pas mbarimit të shkollës fillore dhe të mesme , vazhdoi studimet universitare për Shkenca Komunikimi.
Si e vogël ka ëndërruar të bëhet aktore, por asnjëherë nuk pati rastin të dëshmoi talentin e saj në këtë fushë, ndërsa ka marrë pjesë në shumë audicione që të futet në botën e Modës. Edhe pse me një trup prej sirene, asnjëherë nuk u vleresu dhe natyrisht se kjo e bëri të ndihet keq, gjithësesi Nikol shprehet e vendosur që të ec përpara.
Adhuron botën e televizionit, mbase edhe të ketë një emision të saj, natyrisht nga fusha e botës dhe showbizit.
Në një vend ku çdo gjë bëhet me “ njoftësi ” është e veshtirë të dalësh në pah, kjo shoqëri na sjell emra edhe të pe pameritur në TV tona, por që kanë krahun e fortë .
Sa i përket kohës së lirë, Nikol e kalon duke lexuar ose duke e shëtitur me qenin “ mikun time besnik e më të mirë ”.
Fruti i saj i preferuar është shega.
Uroj që shoqeria të hap dyert për të pranuar këtë super vajzë në botën të cilës i takon, atë të modës…

nikol1nikol2

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...