Published On: 28 Shkurt, 2016

Ngjizen PDK e LDK, digjen për njëra tjetren, zyrat ia sulmuan bandat e opozitës

  • Partia e Hashim Thaçit ka dënuar djegien e zyrave të LDK’së në për qytetet e Kosovës duke thënë se këto veprime po bëhen nga ata që përmes shantazheve dhe dhunës po synojnë marrjen e pushtetit.

PDK ka kërkuar nga qytetarët e Kosovës të përmbahen nga aktet e dhunës dhe konfliktit.

Lexojeni të plotë reagimin:

Partia Demokratike e Kosovës reagon ndaj djegies së selive të partive politike

Djegia e selive të partive politike (PDK dhe LDK) në një demokraci qytetare, janë shenja të hapura të një tentative për shantazhe dhe ardhje në pushtet me dhunë nga një segment i dështuar politik.

Ftojmë partitë politike të tregojnë arsye dhe zhvillojnë komunikim brenda institucioneve, po ashtu ftojmë qytetarët e vendit tonë të përmbahen nga aktet e dhunës dhe konfliktit.

Kërkojmë që institucionet e drejtësisë të gjejnë aktorët e këtyre veprave të dhunshme që të përballen me ligjin.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...