Published On: 17 Korrik, 2017

Ngjela: Ja si u vra Qemal Stafa pas shpine nga komunistët

Spartak Ngjela ka dhënë një version interesant, sonte, në emisionin “Opinion”në lidhje me vrasjen e Qemal Stafës.

Për Ngjelën, Enver Hoxha nuk mund të jepte urdhër për vrasjen e Stafës, por ai ka qenë në dijeni të kësaj vrasjeje.

Ai tha se Qemal Stafa, një emër i njohur i historisë së komunizmit në Shqipëri, është vrarë pas shpine, me shumë gjasa me urdhët të Miladin Popoviçit.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...