Published On: 6 Shtator, 2016

Ngjarje e pazakontë ndodhi mbi qiellin e Shën Pjetrit kur u shenjtërua Nënë Tereza (Foto)

Besimtarët dhe vizitorët dje në sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan, kanë mbetur të mahnitur nga një fenomen në qiell.

Mbi sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan në qiell janë mbledhur disa re të bardha të cilat në momentin kur u mbajt mesha për shenjtërimin e Nënë Terezës, morën një formë jo të rregull të një pëllumbi.

 Simboli i paqes u shfaq papritmas në qiell, ndërkaq sipas dëshmitarëve mijëra besimtarë u vunë re duke brohoritur “Lavdi o Zot, Nënë Tereza po lajmërohet”, shkruan newsbomb.al.

Edhe mediat ndërkombëtare e kanë pasqyruar këtë fenomen…

ne1

ne2

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...