Published On: 31 Janar, 2016

Ngatërresë mes Fazli Veliut dhe Musa Xhaferit

Flitet se një kohë të gjatë ekziston mosdurim mes të dyve, mirëpo një ngatërresë e re mes Fazli Veliut dhe Musa Xhaferit ka ndodhur në mbledhjen e fundit të kryesisë së BDI-së. Burime partiake thonë për Lajm se ngatërresa ka ndodhur gjatë diskutimit të Veliut në mbledhjen e kryesisë. “Derisa Veliu diskutonte, Musa Xhaferi vazhdimisht shkruante mesazhe me telefon. Kjo e revoltoi Veliun i cili ju drejtua Xhaferit me fjalët: Nëse nuk deshiron të degjosh, dil jashtë. Xhaferi jo që nuk e lëshoi mbledhjen por vetëm u qesh me ironi dhe mbledhja vazhdoi”, thonë burime të Lajm-it, që dëshirojnë të mbeten anonime. Këto informata i konfirmojnë edhe njerëz të afërt të Veliut, përderisa kuadro të afërta me Musa Xhaferin thonë se do të ishte më mirë për BDI-në që Veliu të mos marrë më pjesë në mbledhjet e kryesisë së partisë, duke e konsideruar si “njeri të konsumuar”. Ndryshe Veliu është daja i kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti, kurse Musa Xhaferi konsiderohet si njeriu më i afërt i Ahmetit./Lajm/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...