Published On: 7 Maj, 2016

Nga sot Shefi i skuadrës së vrasjeve edhe kryetar partie, synon Kryeministrinë!

Partia Demokratike dhe strukturat e saj të krimit sot kanë festë. Po e zgjedhin në krye të tyre njeriun që udhëhoqi krimin brenda saj dhe në Kosovë në 17 vjetët e fundit. Deri në vitin 2008, ai ishte zyrtarisht udhëheqës i SHIK-ut, dhe jo zyrtarisht, meqë kjo strukturë asnjëherë nuk është shuar, vazhdon të jetë edhe tani.

Ishte vetë ky që në intervistën e fundit televizive deklaroi se pas luftës Kosova ishte në prag të luftës civile për shkak të luftës për pushtet, por ishte në ballë të kësaj lufte SHIK-u me PDK-në dhe një kohë i ndihmuar nga AAK-ja.

Po ashtu ai paralajmëroi dy tronditje për Kosovën, më saktë një realitet se Kosova është e invaduar nga Serbia. Realisht nuk ka pasur invadim më të madh ekonomik, politik dhe të spiunëve, që nga pas lufta. Ajo përveç se po e merr veriun hap pas hapi, me Asociacionin po përgatitet ta marrë edhe një pjesë tjetër të Kosovës në territor, në sistem dhe në strukturën vendimmarrëse.

Dhe veçanërisht po fiton nëpërmjet shërbimeve të saja inteligjente, dhe a ka invadim më të plotë se sa kur po kuptohet se që nga shefi i Shtabit të UÇK-së dhe të tjerë ishin bashkëpunëtorë të Serbisë.

Si shpërblim ai sot, Kadri Veseli po ngjitet në krye të PDK-së. Pa asnjë kundërkandidat. Sepse kjo është demokracia që e njeh ai, dhe të cilën din dhe mund ta ofrojë!

Ndërsa nesër, pas zgjedhjeve të radhës të bëhet kryeministër.

E çfarë të ardhme pret Kosova kur në krye të saj në çdo strukturë dominohet nga SHIK-u, ish udhëheqës të saj, dhe të provuar se kanë kryer vrasje, kanë porositur, i kanë fshehur dhe kanë bashkëpunuar në kryerjen e tyre. Sipas drejtësisë, është po aq e dënueshme thuaja sa vrasja, bashkëpunimi me vrasësin dhe fshehja e vrasjes.

Çfarë shqiptarë janë këta të PDK-së, që pranojnë të udhëhiqen nga kriminel të dëshmuar? A kanë zemër dhe ndjenja shqiptare ky elektorat i saj, apo kanë hequr dorë nga shqiptaria?

Po, çfarë shqiptarë jemi ne të gjithë nëse prej kaq vitesh, dhe tani po pajtohemi, që ti kemi në të gjitha pozitat në Presidencë, Kuvend, Qeveri, Universitet, shëndetësi dhe ku jo, strukturat kriminale?

Dhe e tëra kjo po ngjet me duartrokitjen e demokracisë perëndimore, që po na kërkon sundim të rendit dhe ligjit me njerëzit kryesor të krimit, me vrasës dhe porositës të vrasjeve. Dhe në fund të gjithë kësaj, po këto vende do të na vlerësojnë se kemi ngelur në demokraci, duke thënë, jo se kjo strukturë në Kosovë është kriminale. Po a nuk janë këta janë fajtor kur ishin në mision si UNMIK, EULEX dhe tani si Gjykatës speciale, që nuk e pastrojnë Kosovën nga këta kriminelë, por, na fajësojnë me këtë garniturë të mbrojtur nga ata, se ne jemi të dështuar si shqiptarë.

Pra, le të dihet se përgjegjësinë dhe fajin më të madh për këtë udhëheqje të vendit nga krimi e kanë mbi të gjitha vendet e kuintit. GAZETA SHQIPTARI.EU

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/zbulimi-trondites-nje-deputet-i-kuvendit-te-kosoves-e-mbyti-dino-asanajn-ne-spital/

 
Displaying 2 Comments
Have Your Say
 1. Dini thotë:

  O Kadri

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Xhafer Leci thotë:

  Kadri Veseli e paska thënë një të vërtet: “Kosova ishte në prag të luftës civile për shkak të luftës për pushtet.” Kadri Veseli për evitimin e kësaj lufte civile ka qenë dashur ta falënderoj, presidentin dr. I. Rugova me shokë. Nga radhët e LDK-së, ka pasur grupe cilat kërkuan nga dr. Rugova, që të veprojnë me hakmarrje sipas Kanunit të Lekë Dukagjinit ! Rugova i ka rrefuzue kategorikisht kërkesat e tyre, duke u thënë: Neve jemi duke krijue shtet e jo banda vrasëtare…! Vëllavërasjen në mes shqiptarëve i kërkon dhe dëshiron Beogradi…!

  Përgjigjiuni
  Pelqej(4) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...