Published On: 23 Dhjetor, 2015

Nga shpërthimi në aeroportin e Stambollit vdes një grua (Foto)

Një grua ka mbetur e vdekur dhe një tjetër është plagosur në një shpërthim të ndodhur sot në aeroportin e dytë ndërkombëtar të Stambollit.

Viktima është Zehra Yamac, 30 vjeçe, e cila ka ndërruar jetë menjëherë pas shpërthimit në aeroportin “Sabiha Gokcen”, i cili ndodhet në pjesën aziatike të kryeqytetit turk, raportojnë mediat vendase.

Atentat në aeroportin turk në Stamboll, dy të plagosur

Dy pastruese janë plagosur, njëra me një plagë të rënda në kokë, pas një shpërthimi rreth orës 2 të mëngjesit, të mërkurën, në aeroportin Sabiha Gokcen të Stambollit.

Shkaku i shpërthimit ende nuk është i qartë, por policia po heton nëse ky shpërthim është i lidhur me një sulm terrorist.

Mediat lokale kanë raportuar se dy pastrues ishin në bordin e një avioni kur ndodhi shpërthimi, duke nxitur spekulime se një mjet shpërthyes është në bordin e një prej avionit.

Kurse, Agjencia e lajmeve shtetërore e Turqise, Anadolu Agency raporton se policë të shumtë të armatosur me pushkë dhe me jelek antiplumb janë vendosur në hyrje për në aeroport pas shpërthimit, dhe janë në kërkim të automjeteve në këtë zonë.

Sipas Anadolu Agency si pasoj e shpërthimit një pastruese u dëmtua rënd pas një plage në kokë, dhe një tjetër ka pësuar një plagë në dorë.

Të dyja pastrueset janë duke u trajtuar në një spital, ndërsa ekspertë të anti-terrorizmit janë duke hetuar shkakun e shpërthimit.

Nga ana tjetër, Agjencia ajrore Pegasus ka bërë të ditur se asnjë pasagjerë nuk ka qenë në zonë dhe se fluturimet janë duke vazhduar normalisht.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...