Published On: 12 Shkurt, 2016

Nga shitës rrobash, në lojtarin më të paguar në histori të klubit (Foto)

  • Sulmuesi i West Ham, Dimitri Payet, ka firmosur kontratën e re me klubin londinez që e bën automatikisht futbollistin më të paguar në historinë e skuadrës së drejtuar nga Slaven Bilic.

28-vjeçari nga Franca ka firmosur për pesë vite e gjysmë dhe deri në qershor 2021 dhe do të marrë 150 mijë euro në javë. Që sot dhe deri në fund të kësaj kontrate, Payet do të marrë rreth 50 milionë euro.

Dimitri Payet ka luajtur 18 ndeshje në këtë sezon në Ligën Premier, ku ka shënuar gjashtë gola dhe ka dhënë katër asiste. Ai ka krijuar gjithsej 64 situata për gol dhe e ka pasur saktësinë e pasimeve 82%.

Payet po shkëlqen në sezonin e tij të parë në Angli, që kur erdhi nga Marseille për 15 milionë euro. Oferta e majme e West Ham e largoi përfundimisht lojtarin nga kthetrat e Shanghai Shengua, që i ofronin 200 mijë dollarë në javë.

Payet sa ishte pjesë e të rinjve të Nantes, ai kishte punuar edhe si shitës rrobash në një dyqan.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...