Published On: 26 Shkurt, 2016

Nga Mitrovica drejt Prishtinës në mbështetje të Opozitës

Dy autobusë me rreth 100 mbështetës të partive opozitare janë bërë gati të nisën për t’iu bashkuar protestës në Prishtinë. Si qëllim kryesor kanë rrëzimin e Qeverisë dhe kundërshtimin e zgjedhjes së Presidentit.

Kjo është deklarata që dha për KosovaPress aktivisti i Lëvizjes Vetëvendosje, Faton Feka para se të niset nga Mitrovica.

Por, kësaj herë nuk janë mobilizuar shumë pasi që sipas Faton Fekës, shumë qytetarë tashmë gjenden në Prishtinë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...