Published On: 29 Janar, 2016

Nga MASHT-i, protestuesit zhvendosen tek Kuvendi i Kosovës

Pas protestës që zhvilluan tek ndërtesa e Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë dhe takimit që zhvilluan me ministrin Arsim Bajrami, studentët e diplomuar në universitetet jopublike në Republikën e Shqipërisë po protestojnë para Kuvendit të Kosovës.

Ata, po kërkojnë takim me kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli, për punën e nostrifikimit të diplomave pasi që ministri Bajrami u ka thënë që kërkesa e tyre varet nga kryetari Kadri Veseli.

Ndryshe, studentët e diplomuar në universitetet jopublike në Republikën e Shqipërisë po kërkojnë njohjen e diplomave të fituara në këto universitete.

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...