Published On: 14 Prill, 2016

Nga e diela në Maqedoni shkojmë pa pasaporta, vetëm me letërnjoftime

Të dielën më 17 prill 2016, do të mbahet ceremonia solemne me rastin e hyrjes në fuqi të Marrëveshjes ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Republikës së Maqedonisë per kushtet e udhëtimit me letërnjoftime për shtetasit e të dy vendeve, transmeton “zeri.info”, njoftimin e Ministrisë së Punëve të Brendshme.

MPB njofton se kjo ceremoni do të mbahet në hapësirën ndërmjet pikës së Kalimit Kufitar të Hanit të Elezit dhe Bllacës, përcjell “zeri.info”.

Letërnjoftimet me të cilat mund të kalohet kufiri duhet të jenë biometrike.

Po ashtu qytetarët e Kosovës vetëm me letërnjoftime prej vitesh mund të kalojnë kufirin edhe me Shqipërinë e Malin e Zi.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/zyrtare-kurvare-me-pare-te-shtetit-i-magjepsin-vajzat-e-reja-e-grate-e-veta-i-lojne-ne-mjerim/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...