Published On: 30 Dhjetor, 2015

Nga Barcelona në Arsenal

Sergi Samper pritet të largohet nga Barcelona dhe të transferohet në Arsenal

Mesfushori i Barcelonës, Sergi Samper pritet të largohet nga Barcelona. 20 vjeçari pritet të transferohet në Arsenal, raporton e përditshmja sportive katalunase, Sport.

Sipas kësaj gazete, Arsen Wenger tash e disa muaj është duke e vëzhguar njërin nga mesfushorët më premtues të akademisë La Masia.

Samper ka kontratë me Barcelonën deri në vitin 2017, por mund të transferohet në Arsenal për 8 milion euro.

Ai ka luajtur këtë sezon  5 ndeshje me ekipin e parë të Barcelonës në King Cup dhe Ligën e Kampionëve, derisa ende nuk ka debutuar në La Liga.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...