Published On: 28 Prill, 2016

Nga arratia Azem Syla shfaqet me shaka të re: U tërhoqa nga deputeti, i lë vend drejtësisë (Video)

Azem Syla më nuk është deputet i Kuvendit të Kosovës.

Ai ka dhënë dorëheqje nga posti për t’i hapur rrugë drejtësisë, ani pse nuk është kthyer në Kosovë dhe nuk ka treguar se ku gjendet, raporton KTV.

“Hetimi i filluar ndaj meje është i padrejtë, por unë dëshiroj t[i jap hapësirë dhe mundësi drejtësisë të punojë pa ndikime”, thuhet në njoftim.

Ai vazhdon të negociojë me drejtësinë. Pavarësisht se është i kërkuar nën dyshimin për krim të organizuar, ai ende nuk është kthyer në Kosovë.

Prokuroria nuk ka asnjë sqarim të qartë se si u bë që ai të jetë i pranishëm në ngjarje publike e në anën tjetër Policia të mos ia di vendndodhjen në 10 ditët e fundit.

Avokati Tomë Gashi i ka thënë KTV-së se Syla të enjten nuk është lajmëruar në telefon, por ai është në pritje që të kthehet në Kosovë.

Azem Syla, në një letër, ka shkruar se së shpejti do të kthehet në Kosovë, për t’u ballafaquar me dyshimet, përcjell koha.net. Gjykata ka caktuar nga 30 ditë paraburgim për 6 të arrestuarit, në mesin e të cilëve edhe Nuhi Uka.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...