Published On: 21 Mars, 2016

Nezir Fejza: EULEX-i ta përshpejtojë hetimin e 3 për qindëshit, ku është i përfshirë Isa Mustafa!

Njëri nga anëtarit e grupit që kishte ngritur aktpadi në EULEX, ndaj Isa Mustafës e Bujar Bukoshit, për fondin e 3 për qindëshit, Nezir Fejza pas publikimit të lajmit se vëllai i kryeministrit ka kërkuar azil në Gjermani, ka kërkuar nga EULEX-i që ta përshpëejtoj aktpadinë e tyre.

Fejza ka theksuar se Isa Mustafa mjetet e mbetura nga Fondi 3 për qind, është dashur ta derdhte në fondin e Mjekësisë Familjaem në mënyrë që të zgjidhte problemin e shërimit të qytetarëve tanë brenda dhe jashtë Kosovës

Deklarata e plotë për opinion:

Duke e lexuar në shtyp se vëllai i kryeministrit paska pas kërkuar azil në Francë dhe Gjermani për shkaqe shëndetësore, pranë faktit se vetë Isa Mustafa para disa muajve pati deklaruar, “se ata që ikin nga Kosova i kanë punët mirë, kanë të gjithë iPhona, etj”, kjo tregon se kryeministri në detyrë e ka në rend të parë dertin e vetë dhe jo të qytetareve, në mesin e të cilëve bën pjesë edhe i vëllai. Pra, ai e ka rehatuar mirë familjen e vetë dhe shumë servila të tij, ndërsa për popull i cili po ikën nga Kosova, as që i bëhet dert..!

Isa Mustafa do duhej t’i derdhte mjetet e mbetura nga 3%-shi në fondin e Mjekësisë familjare dhe ta zgjidhë problemin e shërimit të qytetarëve tanë brenda dhe jashtë Kosovës, pra ato dhjetëra miliona euro dhe mjetet e “Dardania Bankës” që do mjaftonin për ndihma urgjente për pacientët tanë, prandaj ne bashkatdhetarët edhe për këtë arsye kemi kërkua që të zbardhet fati i Fondit të 3%-shit, i ish qeverisë së Kosovës në exil (1992/99) si dhe ato të “Dardania Bankës”.

Prandaj, më këtë rast kërkojmë nga EULEX-i që ta përshpejtojë Aktpadinë tonë të ngritur para dy viteve nën numrin e regjistrit: PP 149/2014 ! nga data 05.03.2013

Për Grupin aktpaditë: Nezir Fejza

Stuttgart, 21.03.2016

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...