Published On: 7 Janar, 2016

Neymar, futbollisti i parë me “Air Jordan” të personalizuara

Neymar po bashkëpunon me Michael Jordan për të nxjerrë në treg atletet e personalizuara “Air Jordan 5 Low” këtë vit, sipas mediave të ndryshme. Ylli i Barcelonës ka një kontratë me Nike, por për herë të parë braziliani do të merret personalisht me dizajnin e atleteve të reja. Nuk ka akoma asnjë skicë për sa i takon modelit të ri, por media të ndryshme kanë bërë të ditur se puna do të fillojë këtë vit. Sidoqfotë ky postim në Twitter me Neymar dhe Michael Jordan duhet të jetë entuziazmues për të gjithë sportdashësit.

Braziliani, bashkë me Messin dhe Ronaldon, është një nga kandiatët për të fituar Topin e Artë dhe po kalon një tjetër sezon të jashtëzakonshëm. Neymar, deri tani, ka realizuar 16 gola në 21 ndeshje të luajtura me Barcelonën. Fakti që Michael Jordan ka zgjedhur pikërisht yllin e Barçës për të reklamuar atletet e tija në botën e futbollit nuk bën gjë tjetër vetëm sa thekson akoma më shumë madhështinë e brazilianit, i cili është vetëm 23 vjeç.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...