Published On: 7 Janar, 2016

Newcastle futet në garë për Ajetin

Newcastle United raportohet se ka shprehur interesim për të transferuar talentin shqiptar të Baselit, Albian Ajeti, në formë huazimi me mundësi të transferimit të përhershëm në fund të sezonit.

Sulmuesit 18-vjeçar i skadon kontrata në fund të sezonit dhe kjo ka zgjuar interesimin e shumë skuadrave evropiane.

Siç raporton “DailyMail”, e fundit në këtë listë është Newcastle, që tashmë ka bërë gati ofertën për vëllanë e Arlind dhe Adonis Ajetit, po ashtu futbollistë.

Ditë më parë për Kohën Ditore, Ajeti në një intervistë ekskluzive ka treguar se është kontaktuar nga trajneri i West Ham Unitedit, Slaven Biliq, i cili ka kërkuar që ta transferojë llapjanin gjatë miniafatit kalimtar të janarit.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...