Published On: 14 Shkurt, 2016

NEWBORN bëhet i bardhë (Foto)

Simboli i pavarësisë së Kosovës, obelisku Newborn, do të ndryshojë pamjen edhe këtë vit.

Tashmë është bërë traditë që në përvjetorët e pavarësisë, ky simbol i shpalljes së pavarësisë të ndryshojë ngjyrat.

Krijuesi i këtij obelisku, deputeti Fisnik Ismaili ka thënë se këtë vit “Newborn do të ketë ngjyrat e aktualitetit të Kosovës”.

Sot kanë filluar punimet për t’i dhënë pamjen e re për tetë vjetorin e pavarësisë.

Në fotografi shihet se si ngjyra e mëparshme është hequr dhe tash pritet që qytetarët, si dhe vitet e kaluara të marrin pjesë në lyerjen e obeliskut.

2

3

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...