Published On: 29 Janar, 2016

New York Times shkruan për filmin “Shok”

  • New York Times, ka shkruar një artikull mbi filmat e shkurtë të nominuar në Oscar.

 

Titulli i artikullit është: “Filmat e shkurtë të nominuar në Oscar, pasqyrim i një bote me dhimbje dhe qendresë”, transmeton Klan Kosova.

Në këtë artikull është shkruar për të gjitha filmat e shkurtë të nominuar për natën 88-të të Oscars, e natyrisht që edhe për filmin kosovar “Shok”.

Ja se si New York Times e përshkruan filmin “Shok”.

“Edhe më i errët e i trishtë se filmat e tjerë është filmi “Shok” nga Jamie Dounghue, i cili flet për Kosovën e vitit 1998. Ky film përmes syve të dy fëmijëve që janë miq të ngushtë, tregon historinë e dëbimit të familjeve nga Kosova nga ushtarët serb. Serbët janë sadistë, dhe monstra arrogante të cilët do i vrisnin me shumë kënaqësi ata të cilët do qëndronin”, shkruan New York Times.

 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...