Published On: 1 Maj, 2016

Nesër në Maqedoni stuhi, rrëke shiu dhe erë më e fortë

Nga pasditja e sotme Maqedonia do të përfshihet nga reshje shiu, të cilat vende-vende do të jenë të rrëkeshme dhe me vetëtima të rralla.

Enti Hidrometeorologjik i Maqedonisë paralajmëron se reshjet do të intensifikohen gjatë pasdites së nesërme dhe gjatë natës nga e hëna në të martë, kur në disa pjesë të vendit shiu do të jetë i rrëkeshëm i përcjellë me vetëtima dhe erë të fortë, në disa vende në formë stuhie. Pritet që të bie shi deri në 50 litra në metër katror.

Në ditët në vijim do të vazhdojë moti i ndryshueshëm i vranët dhe më i freskët, me shi të kohëpaskohshëm lokal, por me intensitet më të vogël. Temperaturat do të sillen prej 10 deri 2o gradë Celsius.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...