Published On: 5 Qershor, 2016

Nesër Dita D, prokuroria tregon se cilët politikanë shqiptarë dhe maqedonas do të arrestohen

Prokuroria Speciale në Maqedoni ka paralajmëruar pres-konferencë të jashtëzakonshme nëser ne ora 11:00. Prokurorja Speciale, Katica Janeva e shoqëruar nga prokurorja Fatime Fetai, do të shpalosin aktakuzën dhe hetimet më të reja që i ka kryer kjo prokurori ndaj tre politikaneve nga Maqedoni, shkruan Zhurnal.

Jo zyrtarisht mësohet se PSP do të del me aktakuzë ndaj disa politikanëve të cilët gjatë 10 viteve të fundit kanë bërë vepra penale dhe kanë dëmtuar buxhetin shtetërorë, nuk perjashtohet mundesia te jene shqiptar.

Ende nuk duhet se vallë bëhet fjalë për politikan maqedonas apo shqiptar. Zhurnal neser me fillim në ora 11:00 do të ua sjell informacionet më të reja nga pres-konferenca e jashtëzakonshme e PSP.

Deri më tani PSP ka publikuar aferat, “Titanik”, “Fortesa”, “Tortura” dhe “Transporter”.

Jozyrtarisht mesohet se ka te beje me keqperdorimet e disa tenderave ne disa ministri dhe institucineve tjera shteterore.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...