Published On: 25 Prill, 2016

Nëse shqiptarët në Turqi deklarohen shqiptarë ky shtet merr fund! (Video)

“Nëse Shqiptarëve që gjenden në Turqi ua lejojmë që të deklarohen Shqiptarë atëherë Turqia firmos humbjen e saj, prandaj ne turqit e vërtetë këtyre që duan të deklarohen duhet t’u themi: vëllai im! ik pjerdhu andej nga ke ardhur!!””
Ismet Özel njëri prej poetëve më të njohur të Turqisë moderne.
#Shperndajeni le të njihen shqiptarët me opinionin e mongolit të shkolluar që ka për ta dhe të imagjinojnë për një sekond se çfarë mendon një mongol i pa shkolluar!!!

Ismet Ozel, një prej poetëve më të njohur modernë të Turqisë ka lëshuar një deklaratë fyese ndaj shqiptarëve që jetojnë në Turqi.

Në një video të publikuar shfaqet poeti në një aktivitet shkencor në vitin 2015, ku deklaron se nuk duhet t’i lejojmë shqiptarët të deklarojnë kombësinë e tyre, ose në të kundërt duhet të p*rdhen nga vendi.

“Ne duhet ta dimë se kush jemi, por nëse ka njerëz apo etni që jetojnë në këto toka dhe thonë se kemi të drejta, atëherë ne turqit e vërtetë nuk duhet t’i lejojmë, sepse përçahet Turqia ngaqë kështu është ndërtuar shtet-kombi ynë. Është njëlloj si të firmosim humbjen tonë. Nuk po marr shembull kurdët, por shqiptarët. Nëse shqiptarët duan të thonë jemi shqiptarë dhe jo turq, atëherë vëllai im, ke shtetin dhe kombin tënd, ik p*rdhu andej nga ke ardhur”, shprehet Ozel.

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/koloneli-u-qellua-me-tre-plumba-kryeministri-bukoshi-perqeshej-me-atentatin-ndaj-ministrit-krasniqi-video/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...