Published On: 18 Prill, 2016

Nëse Rexhep Selimi ka përfitu 30 milionë euro tendera, sa ka fitu pronari i Qeverisë Thaçi, me Kadrin, Xhavitin e Azemin

 

Driton Tali

Kush din të më tregoj? Nëse z.Rexhep Selimi i LVV (për aq sa e di që nga 2009 është në LVV) s’bashku me haverat e tij, nga Qeveria e z. Hashim Thaçi, paska marrë tendere me vlerë prej 30 milionë euro, atëhere më intereson të dijë se: sa ka marrë vet z. Thaçi me haverat e tij si “pronarë” të Qeverisë (Kosovës) që ishin (janë)?

Me siguri shumë më shumë se 30 milionë euro! Para disa kohe flitej se z. Kadri Veseli kishte restorant goxha të madh në Zvicër (pas luftës u morrr vesh) dhe një kompani po ashtu atje; pastaj emri i z. Xhavit Haliti lakohet në shumë tendere të privatizmit; e për mos ta përmend z. Azem Sylaj për pasurim; apo vëllezërit Devolli ose Zhugolli etj.

 

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/keto-jane-shtepite-dhe-tokat-e-ramush-haradinajt-video/

http://www.shqiptari.eu/kur-shkupi-ishte-plote-me-shqiptar-e-prizreni-se-kishte-asnje-turk-kufirit-si-dukej-fundi-dokument/

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. ANALISTI thotë:

    Azem Syla dhe Fatmir Lima kanë privatizuar Bajen e Vjeter e Kllokotit, pronë e tyre vetem në menyre formale(me letra) ështe tjeter pronar.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...