Published On: 3 Maj, 2016

Nëse pranohemi në FIFA, ky është grupi që do të garojmë në kualifikimet e botërorit (Foto)

Federata e Futbollit të Kosovës është pranuar në Federatën Evropiane të Futbollit në kongresin e mbajtur në Budapest të Hungarisë.

Pas pranimit të FFK-së në UEFA, më 13 maj do të mbahet edhe Kongresi i FIFA-s në Meksikë, me ç’rast do të votohet për pranimin ose jo të Kosovës në këtë shtëpi të futbolli.

Në rast se merret vendim pozitiv për Kosovën edhe në Kongresin e FIFA-s, atëherë përfaqësuesja do të jetë pjesë e kualifikimeve për Botërorin Rusia 2018, transmeton Telegrafi.

 Në fakt, grupi H dhe I janë me pesë shtete dhe në njërën prej këtyre do të vendoset edhe Kosova.

Kujtojmë se pro Kosovës votuan 28 anëtarë, ndërsa 24 ishin kundër dhe dy abstenuan. /Telegrafi/

Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...
Loading...