Published On: 13 Prill, 2016

Nëse në Zvicër gjuani çamçakëz në tokë, do të gjobiteni me 300 franga

  • Kush “pështyn” çamçakëzin në tokë duhet të marrë një dënim shembullor: 300 franga gjobë. Këshilli Federal (qeveria) po e përkrah një propozim për ndryshim ligji në këtë pikë, shkruajnë mediet zvicerane. Po kjo do të vlente edhe për ata që hedhin kudo bishtat e cigareve pas tymosjes, transmeton albinfo.ch

Propozimin për një masë të tillë e ka dhënë komisioni për ambient, energji dhe planifikim hapësinor i Dhomës Nacionale të Parlamentit në mbledhjen e mbajtur sot.

Por konkretisht ky propozim i takon iniciativës parlamentare që e ka bërë deputeti i FDP/PLR-së, Jacques Bourgeois.

Parlamenti pritet ta trajtojë këtë çështje gjegjësisht të ndryshojë ligjin në sesionin veror.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...