Published On: 17 Qershor, 2016

Nëse kualifikohet Shqipëria, e pret ky kundërshtar i madh

Nëse Shqipëria mund Rumaninë, dhe kualifikohet për në rrethin tjetër, atëherë në 1/8 e finales do ta priste një kundërshtar tejet i fortë.

Si e treta nga grupi A, kuqezinjtë do të duhej të takoheshin me vendin e parë të grupit C, në të cilin me gjasë mund të përfundojë Gjermania, edhe pse Polonia ndodhet me pikë të njëjta me gjermanët.

Kundërshtari tjetër është lideri i grupit B, që momentalisht kryesohet nga Anglia. Anglezët me shumë gjasë mund të përfundojnë në vendin e parë.

 Pra, e treta e grupit A (gjithnjë nëse kualifikohet), luan me liderin e Grupit B ose C.
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...