Published On: 22 Shkurt, 2016

Nëse flet ky kriminel Hashim Thaçi nuk bëhet President! Profili i një vrasësi me pagesë! (1)

 

Autori i atentatit të shekullit në vrasjet ndër shqiptare, është i njohur për afrinë e jashtëzakonshme me kryeministrin e Shqipërisë Edi Ramën, i plagosur të paktën njëherë dhe i arrestuar disa herë të tjera!

 Ai është marrë me ndërtime, dhe sot është bërë një milioner. Nuk është e qartë nëse gjithë bizneset janë të tija që i ngriti mbi vrasjet, për të cilat mori para të majme, apo kanë një bashkëndarje të bizneseve me figurat gri të politikës së Shqipërisë dhe Kosovës.

Ai njihet shumë mirë me ish kryeministrin e Kosovës.

Ai shumëherë ishte në qendër të akuzave në Shqipëri për korruptimin e zyrtarëve, kryesisht të së majtës.

Nesër çfarë kishte deklaruar vrasësi me pagesë, pas ekzekutimit të kolonelit Ahmet Krasniqi?

Shqiptari.eu ka siguruar të dhëna për atentatorin, njeriun që ka shtënë në ministrin e Mbrojtjes Ahmet Krasniqin. Por, kush janë të përfshirë në këtë atentat, a janë të përfshirë edhe zyrtarë të lart të shtetit të Kosovës?

A ka dëshmi për pagesën e vrasjes së kolonelit Ahmet Krasniqi? Kush janë porositësit dhe cilat janë provat? A ka dëshmitarë që do të ishte i gatshëm të ballafaqohet me drejtësinë, pra të denoncojë rastin e vrasjes së ministrit Krasniqi? A i kishte kërkuar dorëheqje kolonelit Krasniqi, para se të vritej ai, kryeministri Bukoshi?  A kishte informacione të qarta për përgatitjen e skenarit të vrasjes?  Ata që ndihmuan vrasësit a janë gjallë dhe ku fshihen?

A janë të përzier njerëz në struktura të larta të shtetit?

Ku ndodhet atentatori i Ahmet Krasniqit, dhe nga kush mbrohet?

Për këto dhe informacione të tjera do të mund ti lexoni në shkrimin që tashmë ka nisur të botohet tek shqiptari.eu! Shqiptari.eu

LEXONI edhe:

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-azem-syla-kercenonte-paguani-10-milione-dollare-ose-nuk-dilni-te-gjalle-do-ju-vrasim-si-serbet/

http://www.shqiptari.eu/ekskluzive-presidenti-zgjidhet-te-enjten-ldk-ja-e-jep-besen-neser-ta-shpetoje-vendin-nga-lufta-qytetare/

http://www.shqiptari.eu/trego-hashim-si-e-mbanin-udbkos-i-vellaun-tand-me-banane-donhill-e-darka-ne-restorant-trokja/

http://www.shqiptari.eu/myslimani-i-devotshem-qe-nuk-pi-raki-me-shqiptare-vec-me-serb-video/

http://www.shqiptari.eu/ja-si-i-udb-a-i-vendoste-njerezit-e-saj-ne-krye-te-lpk-se-dhe-luftes/

 
Displaying 15 Comments
Have Your Say
 1. Qendrim Hoxha thotë:

  Renet jane sot me na tregu kush eshte Artan Lame? A do te kete gjyq kunder tij? A do te merret Gjykata Speciale me te? Apo mbetemi Kartel I Evropes? Ne pritje.

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 2. Qendrim Hoxha thotë:

  Ismet Shabani, ty t’mbaj ne mend kur shkruaje propagande vrastare neper forume. Shefqet Cakiqi, edhe me ty ka pune Gjykata Speciale se kogja do vrasje i ke dit para kohe ti. A kush ka qene Koloneli tash e din krejt Shqiptaria. Ti kallxona qysh fluturojne veshkat prej Rinasi per Stamboll e Tel-Aviv, se per tjerat del dikush e ta palon. Shpresoj qe po te kujtohem. Me hup rasadi I shkaut, te ti e gjejm. A per Thacin dihet bre burre. Kisha pas qef me mu pergjigj ti, e mi qel do sene me ty. Nashta ta shpejtoj udhetimin ne Hage. Se vrasesit e vertet keni qene ju qe dite e nate keni bo propagande UDB-ashe neper internet. Veq ju paloj Intelegjenca Ushtarake Amerikane me hetime prej vitit 2004, e tash e hani njani-tjetrin. Eh Llapi Llapi, keq e keni hanger 🙂

  Përgjigjiuni
  Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 3. Seff Krasniqi thotë:

  @Ismet Shabani, ia paske fut keq e kot! Kështu sikur ti shkruan vetëm një njeri me nofken Llapi (Shefqet Cakiqi) tash e plotë 17 vjet.

  Kush ishte Ahmet Krasiqi dhe dhëndërr i kujt ishte eshtë thënë me qindra herë. Kot e ke që me këto pollavra do na bindësh se e paska vra Serbia ër ta frikësuar Rugovën.
  1. ËSHTË THACi AI I CILI IU KËCENUAR NË PRANI TË REXHEP SELIMIT DHE TAHIR ZEMES DUKE I THENE “ME TY DO TA KRYEJ PUNËN SHPEJT”
  2. ËSHTË BARDHYL MAHMUTI AI I CILI E KA KËRCENUAR NE DY TUBME ME MERGMTARË SE DO TA VRASIM AHMET KRASNIQIN PO TË NJËJTËN MBRMJE QË ESHTE VRA.
  3. ËSHTË SINAN KASTRATI QË I KA TELEFONUAR AHMET KRASNIQIT NGA SUEDIA PËR T’I TREGUAR SE CFARË KËRCENIMI KA LESHUAR BARDHYLI NE PRANI TE QINDERA QYTETARËVE.
  4. ËSHTË HYDAJET HYSNI QË NE ATO TAKIME KA MARRE PJESE ME BARDHYLIN DHE KA FLUTURUAR NGA SHQQIPËRIA PËR NË SUEDI.
  5. ËSHTË KLOSI I CILI E KA PËRGATITUR ATENTATIN DHE NESE GAZETA I KA SIGURUAR TË GJITHA DASHMITË E DOSJES SHUMË SHPEJT DO TèË DEL EDHE VRASIESI DHE ATA QE E POROSITEN KETE VRASJE MAKABRE!

  GJITHE TE MIRAT TE GJITHEVE

  Përgjigjiuni
  Pelqej(7) Nuk Pelqej(1)
 4. Thaqi / Gjakova thotë:

  Njëri, hyn n’ode burrash, e ne shenje respekti e ulin n’ball t`oxhakut. Ani mik bre, folna diçka? po i thonë burrat. Paj, nuk po di, veç po ju tregoi që, duke ardhur këtu, më ra në sy një maçorr me bishtë të gjatë, sa ketu e tek dera e oborrit!!!
  Po, shkurtoja pak bre burre, se gjuha është prej tuli, i thane burrat…. Paj, së paku gjer tek pragu i derës së shtëpisë e kishte pase bishtin i rrumi dreqit, tha mysafiri. O mik, a bën t`ia shkurtosh edhe pakë bre burrë, se nuk ësht ashtu, jo!!! Jam mëse i sigurtë që, së paku gjer tek dera e odës e kishte bishtin e gjatë, po u thotë prapë mysafiri. O burrë, i tha njëri paksa me zë të brishtë, a po na trego drejte, a jo!!!
  Në rregull, në rregull, së paku sa kjo sandraçë oxhaku e kishte bishtin! O mik, po ku ka bishtë maçorri sa sandraça e oxhakut? Ia ktheu tjetri me zë të sert! Mysafiri i ngushtuar po u thotë : Paksa shumë ma shkurtuat, po maçorr me bisht bre ishte!!!
  Një plakë, i cili po e shikonte me bisht të syrit mysafirin, iu kthye ati e po i thotë: Ndëgjo këndej o shoqë : Ju, lëshojeni bishtin gjatë sa të doni, por mos harro se burrat, me deshtë ta presin e qebesa edhe cubel ta bëjnë… He, he, he… Klm PS, edhe ” vrasësi i Juaj me pagesë “, sikurse ” bishti i maçorrit, të cilin, Ju lutem o shkurtone pakë o na thuani ” gjatësinë e ti të saktë “…. !!! He, he, he… Ju përshëndes

  Përgjigjiuni
  Pelqej(10) Nuk Pelqej(5)
  • Qendrim Hoxha thotë:

   T’pshursha ne mesele te shekullit 16, me keto idiotizma te odave te invalidave qe tan diten kane nejt e kane fol pa lidhje, pa punu sen kurr, na keni lan si rini analfabete midis Evrope. Kqyr me cka merret njeri ne vitin 2016, me plaka e maqorra. Debill.

   Përgjigjiuni
   Pelqej(1) Nuk Pelqej(4)
   • Thaqi / Gjakova thotë:

    z. Q. Hoxha. Të më fajsoni pse shkruaj!!! Mundeni, por jo edhe për atë çka Ju ” kuptoni ” / keni kuptuar ( me sa duket asgjë )…. !!! PS, nuk është vonë ti ktheheni ” shkolles “…. Një pyetje, pasi që qenkeni mbetë ” pa shkollë / analfabetë “, të ” pshurrni ” nga goja, kush Ju mësoi…?!!! Ju përshëndes, duke Ju këshilluar që, debati është dhe mbetet i shëndoshë, vetëm atëherë kur të rrespektohet tjetri, asesi duke i quajtur “debila “, mos krahaso të tjerët me vetêvehten….. Ne, dallojmë nga ” koka ” e jo nga këmbët… Klm

    Përgjigjiuni
    Pelqej(3) Nuk Pelqej(2)
    • Qendrim Hoxha thotë:

     Lej foret analfabete, dil ne vitin 2016. Ec pak me kohen. S’kom obligim une me kuptu analfabetizma qe veq primitivizem I kane sjell ketij vendi. Cfare “shkence” kane meselet e katunit? Ku ke arrit ti personalisht me llafe te bjerrakohesve te odave? Njerezit sot arrijne me nje fije floku te zbulojne krime dy shekullore, ju na servoni “mesele”… Edhe ti ke guxim me fol per shkollim, kqyr me cka merresh! Mire qe dallojme, une synoj te jetoj ne shekullin 21 ku denimi I krimit e zhvillon nje popull. Qe ti e ke kry me jete, une jo. Debill mbetesh. Grahi.

     Pelqej(2) Nuk Pelqej(5)
    • Thaqi / Gjakova thotë:

     Z. Q. Hoxha, citim i komentit Tuaj :” Mire qe dallojme, une synoj te jetoj ne shekullin 21 ku denimi I krimit e zhvillon nje popull. Qe ti e ke kry me jete, une jo…” PS, a kjo është shkolla e Juaj e shek 21, të ” paragjykoni ” të tjerët që ndoshta mendojnë ndryshe nga Ju, e nëse mendojnë ndryshe, i quani ” kriminlë “…?!!! PS, kështu, nuk ecet me kohen, më parë do thoja ” me dreqin “… Mos ma e qaj trapin herave tjera….. Ju përshëndes

     Pelqej(1) Nuk Pelqej(1)
   • Mal Uka thotë:

    Qendrim Haxha , Keqeardhje per ty qe po ladron si mazi
    para biges se kerrit te magjup sifatit ! Kupetohet qe
    ti ke linde masi eshte korre elbi Podrum Shkollovan !
    Sqarim :Pasi korrej elbi bujku i mbillte do fije lakna Qe ngelnin pa krye por qe i rritnin do flete Sa per ti kullote gjaja!

    Përgjigjiuni
    Pelqej(5) Nuk Pelqej(2)
    • Qendrim Hoxha thotë:

     Po m’ka hije, se di me shkru shqip pa gabime. Dy nofka I paske a? Hala me proverba te botes shtazore je a? Mjerim… mjere ata femije qe edukohen me lope, pele, kishk, ode. Flm fatit qe s’jam si ju. Se paku di me shkru hyhyhy. Eca, ti paske vakt shoq 😉

     Pelqej(0) Nuk Pelqej(2)
    • Thaqi / Gjakova thotë:

     z. Q. Hoxha. Në shek. 21, nevoiten faktet, e jo ” m`tha e t`thash_at e Juaja dhe të shumë Gazetave shqiptare…!!! ” Ka 16 vite që sillemi e pështillemi me ” thash e theme “, njaty gjindemi ende, as një milimetër para se kemi bërë, e as që do e bëjmë jo, dhe atë, duke ju falenderu ” intelegjencës suaj e ca të tjerëve ” të cilët shesin ” mend ” të shekullit 21 a n`realitet largë, shumë largë ” në mesjetë ” gjinden ( nga ” mëria / zilia, jeni në gjendje me i kallë njerëzit, si në kohen e ” shtrigave “, të mjerët Ju për vehten tuaj…!!! PS, shqip me shkru apa gabime, Ju përgëzoi, por s`mund të them që, Ju i keni kuptuar shkrimet e mësipërme, atëherë, nuk Ju vlenë as njohuria e të të shkruarit shqip…. Ju përshëndes….. !!!

     Pelqej(1) Nuk Pelqej(0)
 5. Mal Uka thotë:

  Gazeta po ia din emnin vrastarit Po zahere e ka marre amanet
  me e majte sekret °! Po shesin tituj sa per klikime dhe keshtu
  po na e vrasin ndijeshmerine Si ai vrastari per pare !
  Folni more shqip e mos qoni pluhur se nuk jeni ne oda te
  lojes se kapuqave !Se u thehet Teste !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(12) Nuk Pelqej(0)
 6. Ismet Shabani thotë:

  Ahmet Krasniqi, dhëndërr i Kraleves, Major në Ushtrinë Jufgosllave, Kolonel i FARK-ut, u vra nga duart e sërbëve dmth të miqëve të vet, për t’ju kërcnuar LDK-së dhe për t’i sjellë frikë Rugoves! Të gjitha këto procese kanë shkuar mbrapsht në krahasim me planet e tyre! Dorasi, ka mundësi të ketë qenë i paguar me pare, por ai ska lidhje as me Thaçin dhe as me UçK-në. …..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(3) Nuk Pelqej(14)
  • Qendrim Hoxha thotë:

   Krejt karakteristikat e Skenderbeut I ka pas Koloneli… kah po lexoj cka ke shkru, si me lexu per Skenderbeun. I shkolluar te armiku, me nene-grua sllave, per tu bere me I miri I kombit te vet. Po ti Ismet Cakiqi, a eshte e vertet qe je deshmitar ne Hage? Ju qe shkruni llafe te medha, zakonisht dilni shpijuna per faqe te zeze. S’quditna nese je vertet deshmitari nr.1 kunder Xhavitit, siq po flitet.

   Përgjigjiuni
   Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)
 7. Xhafer Leci thotë:

  Fatos Klosi dhe të tjerë duhët të meren në pyetje si të dyshuar nga Gjykata Speciale, më që gjykatat tona nuk janë në gjendje ti kryejnë punët e veta, e kajo është e dhëmbshme, atëherë edhe Gjykata Speciale është e mirë se ardhur, e që kam frik se edhe kjo gjykatë po dështon e po korruptohet, sikur EULESi, se sa për UNMIKun dihet që ishte plotësisht pro Beogradit..

  Përgjigjiuni
  Pelqej(18) Nuk Pelqej(2)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...