Published On: 4 Shkurt, 2016

Nëse e shihni këtë mesazh nga “Apple” mos e hapni

Përdoruesit e Apple-it janë këshilluar që të kenë kujdes nga një virus i rrezikshëm, i cili vjen te pajisjet në formë mesazhi nga “Apple”.

Mesazhi i rrezikshëm u tregon përdoruesve se llogaria e tyre është ngrirë dhe duhet të shpallin të vlefshme llogarinë e tyre në iTunes, që pajisja t’i rikthehet normalitetit, raporton The Sun.

Ky virus ka pushtuar pajisjet e Apple-it vetëm pak ditë para se kompania amerikane të prezantojë iPhonët dhe iPadët e rinj. Virusi besohet se merr të gjitha të dhënat e përdoruesit që hap këtë sms, transmeton Koha.net.

Në mesazh shihet një link që kërkon të hapet. Përdoruesit këshillohen që të mos e hapin mesazhin, por vetëm ta fshijnë atë.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...