Published On: 27 Gusht, 2016

Nërvoz Tërmkolli: Nuk dëshiroj të flas për demarkacionin!

Deputetja nga rradhët e LDK-së, Melihate Tërmkilli e kontaktuar nga Gazeta Blic në lidhje me atë se a do ta votoj demarkacionin me Malin e Zi, e nervozuar tha që nuk dëshiron të flas në lidhje me këtë çështje.

” E di çfarë nuk dua të flas, më keni lodhur, sinqerisht me plot respektin ndaj jush, nuk dua të pëgjigjem”, ka thënë ajo shkurt nëpërmjet telefonit.

 Pavarësishtë asaj që gjysma e deputetëve nuk dëshirojnë të flasin në lidhje me demarkacionin, ekspertë të kësaj fushe dhe partitë opozitare theksojnë se Malit të Zi po i falen plot 8 mijë hektar.

Mirëpo, kreu i vendit, Hashim Thaçi dhe kryeministri Isa Mustafa vazhdojnë ta mbrojnë demarkacionin, duke theksuar se Kosova nuk do të humb asnjë metër tokë nga ky proces. / GAZETA BLIC/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...