Published On: 3 Korrik, 2016

Nëntë herë kampioni i Anglisë e kërkon Berishën

E kërkojnë Aston Villa dhe Everton, por klubi nga Liverpooli ka bërë hapin e parë duke këmbëngulur për portierin e Kombëtares Shqiptare, Etrit Berisha.
Në “Goodison Park”, portieri i lindur në Prishtinë ka një mbështetës të madh, ai është trajneri holandez Ronald Koeman, i cili ka kërkuar nga klubi që të bëjë maksimumin për të zhvendosur në ishull numrin 1 të skuadrës kuqezi.

Pengesë kryesore mbetet klubi i Lazios, me të cilin Berisha ka një kontratë deri në vitin 2017. Është trajneri Marcelo Bielsa ai që do të thotë fjalën e fundit, por gardiani shqiptar kërkon një fanellë titullari dhe kjo mund ta shtyjë drejt Premier League për të mbrojtur katërkëndëshin e një prej ekipeve më legjendare të Anglisë.

Portali “Express.co.uk” zbulon se holandezi i Everton që mori detyrën vetëm pak muaj më parë, synon qe Berisha të afrohet te “Toffees” pasi e shikon atë titullar përpara Maarten Stekelenburg, transmeton Supersport.al.

Gjithsesi, fjalën e fundit do ta thotë vetë 27-vjeçari shqiptar, i cili kërkon garanci për një vend titullari dhe nëse në Romë Bielsa nuk ia siguron një gjë të tillë, atëherë e ardhmja e tij mund të jetë në ishull për një kapitull të ri në karrierën e tij.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...