Published On: 22 Janar, 2016

Nënshkruhet marrëveshja për efiçiencën në energji për nivelin Komunal

Ministria e Financave organizon ceremoninë e nënshkrimit të Marrëveshjes për masat e Efiçiencës në Energji për nivelin Komunal, ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Banka Gjermane për Zhvillim (KfW).

Marrëveshja nënshkruhet nga Ministrii Financave Avdullah Hoti dhe Drejtori i KfW-së për Evropën Juglindore e Turqinë z. Christoph Tiskens, ndërsa pjesëmarrës do të jenë edhe Kryetarët e Komunave përfituese.

Pas nënshkrimit të Marrëveshjes, do të ketë edhe prononcim për Media.

Ceremonia e nënshkrimit të Marrëveshjes do të mbahet sot në ora 10:00, në Ndërtesën e Qeverisë së Kosovës, Qendra për Media.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...