Published On: 14 Janar, 2016

Nënkryetari i KQZ: “Hej”… e dini sa kushtojnë zgjedhjet e parakohshme!

Nënkryetari i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve ka një arsye të tijën për të argumentuar se përse vendi nuk duhet çuar në zgjedhje të parakohshme. Kjo sipas sipas tij është kostoja e zgjedhjeve. Kushtojnë 6 milionë euro. Dhe me këto para, thotë ai, ndërtohen nja 15 shkolla. Komentin e tij Biba e bën në një replikë me gazetarin Erion Kristo. Nënkryetari thotë gjithashtu se për vendin është më mirë të mësohet me rregullsi ciklike, pra të presë çdo 4 vjet për të bërë zgjedhjet, sesa të shpenzojë para me zgjedhje të parakohshme. Opozita po i kërkon zgjedhjet e parakohshme edhe për faktin se akuzon qeverinë që po “e rrjep” çdo ditë buxhetin e shtetit. Sipas saj, vetëm nga kontrabanda e mallrave të akcizës, si nafta, cigarette etj, shtetit i mungojnë 500 milionë euro. /Lapsi.al 

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...