Published On: 2 Shkurt, 2016

Nënë e bijë ribashkohen pas 82 vjetësh (Video)

  • Disa fëmijë të adoptuar kalojnë vite duke kërkuar prindërit e tyre biologjik.

E për Betty Morrell iu deshën së paku 5 dekada për t’u bashkuar së fundmi me gruan e cila e lindi atë 82 vjet më parë, transmeton Klan Kosova.

Nëna dhe vajza u takuan për herë të parë në më shumë se 8 dekada muajin e kaluar në hollin e Aeroportit të madh Binghamton në New York.

Sipas CNN, për të dyja diçka e tillë ishte e pabesueshme, transmeton Klan Kosova.

Pierce u detyrua të heqë dorë nga fëmija e saj 6 muajshe në vitin 1933, pasi zyrtarët e shtetit a arritën në përfundim që ajo ishte shumë e re për të rritur një fëmijë, thotë vajza tjetër e zonjës në fjalë, Millie Hawk.

Pierce u martua dy herë dhe gëzon shtatë fëmijë megjithatë foshnja të cilën ajo e kishte qysh kur ishte e re sipas saj asnjëherë nuk kishte dal nga mendja e saj.

‘’Isha shumë herë e shqetësuar për të se çfarë po ndodhë me të, a thua ku ishte, çfarë bënte’’, tha nëna e cila kishte lënë pa dashje fëmijën e saj nën kujdesin e dikujt tjetër.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...