Published On: 4 Shtator, 2016

Nëna Tereze tha: President Clinton, Ibrahim Rugova është presidenti im, shpëtojeni atë dhe popullin tim (Video)

Për nder të shenjtërimit të Nënës Terezë e cila ishte edhe ngjarja kryesore e ditës në mbarë botën, në Viti ishte bërë gati salla e kinemasë.

Mesha që u mbajt sot në Vatikan, u ndjek nga aty nga shumë shqiptarë – qoftë të besimit të krishterë apo atij islam. Të gjithë u shprehën se ajo e meriton epitetin e shenjtores.

Aty pati edhe mërgimtarë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës që kishin ardhur enkas për këtë ngjarje e që thonë se kishin kontribuuar për ta përhapur lajmin se Nëna Tereze ishte shqiptare.

“Ia puthi dorën Ibrahim Rugovës, u ngrit e tha: President Clinton (presidenti i SHBA-ve) dhe të pranishëm, ky është presidenti im dhe i popullit tim, që është në rrezik me kokën e tij dhe gjithë popullin. Ju lutem, ndërmerrni diçka për ta shpëtuar popullin dhe presidentin”, thotë një qytetar i Vitisë. /Klan Kosova/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...