Published On: 25 Prill, 2016

Nëna e Mirsad Ndrecajt: Një njeri nga Kosova i tha Ali Ahmetit, Mirsadin dhe Begin mos na i lësho të gjallë! (Video)

Djali shkoi për ti shpëtuar disa shokë të burgosur, thotë babai i Mirsad Ndrecajt.
Babai i Mirsad Ndrecaj Osmani thotë se kurrë në jetën e tij nuk është munduar për gjë tjetër vetëm që ti nxjerr nga burgu, në mujsh me na nxjerr prej burgut ja ti ja askush. Edhe letrën ia kanë shkruar, shokët e tij në burg, se “vetëm ti mund të na nxjerrësh nga burgu”.
Mirsadi, që atëherë ishte shumë i trazuar, sipas familjarëve vetëm shante dhe ishte betuar se nuk do ti linte I gjallë shokët e tij në burg, ose do të vdes ose do ti liroj. Ai tha ose do t’ju nxjerr ose do ta jap shpirtin.
Nëna më tej thotë se ishte i vendosur se të luftonte për të drejtat e shqiptarëve dhe në burg.
Ajo përveç avokatit, thotë se e ka dëgjuar një telefonatë, që ka kërkuar vrasjen e Beg Rizajt dhe Mirsad Ndrecajt. “Unë e kam ni një telefonatë me vesh të mi një I Kosovës ka folur me Ali Ahmetin, të cilit I ka thonë, më fal në shprehje, nonen e baben këtyre dyve (Beg Rizajt dhe Mirsad Ndrecajt, mos na lësho të gjallë knena) Mirsadin me gjithë Begin, po tashti nuk mund të them se kush është në bazë të zërit”, tha Safie Ndrecaj, nëna e Mirsad Ndrecajt.
Këtë pjesë të deklaratës së saj, mund ta përcillni në videon më poshtë nga minuta 36 deri në minutën 38.
Të gjithë familjarët akuzojnë politikanët në pushtet në Maqedoni, por edhe ata në Kosovë. SHQIPTARI.EU

 
Displaying 3 Comments
Have Your Say
 1. Mal Uka thotë:

  Xhafer Lec, nuk besoj qe ke burime tjera te njohurive
  pos mjeteve te informimit e gazetave Si une! Do te deshiroja qe te kem ku te mbeshtetem per ti cilesue kete grup atedhetar !Nese keta kan patur lidhje me sherbime sekrete maqedone rrjedh qe kan qene te shitur per qellime te tjeter kujt.Pse shkuen ne kumanove A kishte aty te burgosur? Kan deshten ta lirojne ? A llogariten qe po i rrezikojne shqipetaret banues te lagjes Nese jan tradhtue prej Mijallkovit a si e pate emnin ai far krimineli cka
  duhet thane I paskan besue te pabesit !Nuk kan bere
  veper lavdije dhe nuk ki ku mbeshtetesh qe te jem
  krenar me ta e veprimin e tyre !

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)
  • kosova thotë:

   E sakt…nuk munde te quhen heronje sepse ende nuk e dim sakt perse ndodhi ajo ne kumanov kend shkun me mbrojt ata dhe pse… shprehi keqardhje nese jan mashtru une mendoj se shqiptart skan pas nevoj per ato veprime sepse shum leht munde te shkojn ne favor dikuj tjeter…

   Përgjigjiuni
   Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)
 2. Xhafer Leci thotë:

  Mjerisht, shqipfolsa të pabesë dhe antikombëtar,cilët i kanë tradhëtue dhe vra passhpine, atdhetarët, gjithmonë kemi pasur dhe do të kemi…! Nuk ka gjë më të poshtër se me tradhëtue vëllain dhe gjakun tënd…

  Përgjigjiuni
  Pelqej(5) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...