Published On: 25 Prill, 2016

Nëna e Mirsad Ndrecajt: Një njeri nga Kosova i tha Ali Ahmetit, Mirsadin dhe Begin mos na i lësho të gjallë! (Video)

Djali shkoi për ti shpëtuar disa shokë të burgosur, thotë babai i Mirsad Ndrecajt.
Babai i Mirsad Ndrecaj Osmani thotë se kurrë në jetën e tij nuk është munduar për gjë tjetër vetëm që ti nxjerr nga burgu, në mujsh me na nxjerr prej burgut ja ti ja askush. Edhe letrën ia kanë shkruar, shokët e tij në burg, se “vetëm ti mund të na nxjerrësh nga burgu”.
Mirsadi, që atëherë ishte shumë i trazuar, sipas familjarëve vetëm shante dhe ishte betuar se nuk do ti linte I gjallë shokët e tij në burg, ose do të vdes ose do ti liroj. Ai tha ose do t;ju nxjerr ose do ta jap shpirtin.
Nëna më tej thotë se ishte i vendosur se të luftonte për të drejtat e shqiptarëve dhe në burg.
Ajo përveç avokatit, thotë se e ka dëgjuar një telefonatë, që ka kërkuar vrasjen e Beg Rizajt dhe Mirsad Ndrecajt. “Unë e kam ni një telefonatë me vesh të mi një I Kosovës ka folur me Ali Ahmetin, të cilit I ka thonë, më fal në shprehje, nonen e baben këtyre dyve (Beg Rizajt dhe Mirsad Ndrecajt, mos na lësho të gjallë knena) Mirsadin me gjithë Begin, po tashti nuk mund të them se kush është në bazë të zërit”, tha Safie Ndrecaj, nëna e Mirsad Ndrecajt.
Këtë pjesë të deklaratës së saj, mund ta përcillni në videon më poshtë nga minuta 36 deri në minutën 38.

Të gjithë familjarët akuzojnë politikanë në pushtet në Maqedoni.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...