Published On: 4 Tetor, 2016

Nehat Thaçi “nën mëshirën” e fatit, institucionet ia gjuajnë përgjegjësitë njëra- tjetrës!

Asnjë nga institucionet që kanë marrë përgjegjësi për lirimin e nënkolonel Nehat Thaçit, nuk dëshiron të deklarohet për këtë rast, transmeton Gazeta Blic.

Këshilltari i lartë i Ministrit të punëve të Jashtme, Bashmir Xhemaj, ka kërkuar nga Gazeta Blic që për çështjen e Nehat Thaçit, t`i drejtohemi zyrës së zv.kryeministrit Kuçi.

“Të lutem drejtohu ne zyrën e zv.kryeministrit Kuçi, pasi zyra e tij po menaxhon taks forcën e qeverise për këtë çështje” ka thënë Xhemaj.

GazetaBlic, ka provuar që menjëherë të marrë ndonjë informacion nga zëvendës Kryeministri i Kosovës, Hajredin Kuçi, mirëpo ai na adresoi drejt Ministrisë së Punëve të Brendshme ose të Jashtme, pasi që ai bën vetëm koordinimin ndërmjet tyre.

“Ju lutem kontaktojeni MD ose MPJ, ngase unë e bëj vetëm koordinimin në mes të ministrive dhe institucioneve e bëj”, ka thënë Kuqi.

Ndryshe, , drejtori i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Nehat Thaçi është arrestuar të mërkurën në mbrëmje rreth orës 20:00, në vendkalimin kufitar në Konçul, gjatë lëshimit të vërtetimit për hyrje në territorin e Serbisë, gjendet në Qendrën e paraburgimit në Nish./Gazeta Blic/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...