Published On: 15 Shtator, 2016

Nedelkovski fyen shqipen dhe shqiptarët (Foto)

Gazetari kontraverz Milenko  ka vazhduar të shpërndajë urretje për shqiptarët duke i quajtur plehra dhe fis, duke aluduar në fiset e mesjetës.

Nedelkovski tani e ka komentuar premtimin e kryetarit të LSDM-së i cili tha se gjuha shqipe do të jetë zyrtare në Maqedoni nëse ai vjen në pushtet nga zgjedhjet e 11 dhjetorit.

”Të them sinqerisht, mua nuk më befasojnë deklaratat e Zaevit për dygjëhësi në Prilep. Ai mendon se atje ka tokë pjellore! Ata Korzon e ka quajtur Shkupi (u’a dha fisit).
Shkupi që më herët ata e quanin Albarsa (dmth Barcelonë shqiptare) kurse më herët ishte quajtur Slloga Jugomagnat.
Udhëheqësi i Korzos i ka harruar të gjithë viktimat të gjithë të vdekurit nga konflikti i vitit 2001.”

screenhunter_13-sep-15-10-01

Përndryshe, Milenko më herët ka thënë se i shumëzon shqiptarët me 0, njejtë si homoseksualët dhe romët.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
 1. fery thotë:

  …si nji orkester i cakorduar ciganesh te dehur, njiher ja nisen disa (k) akademik maqedon gjysrmanalfabet dhe shkruan e thane e cka nuk thane per historine e shqiptareve ,sikur dikur idhulli i tyre Gruesvski qe kishte pretenduar se Aleksandri i Madh na paska qene gjoja sllavimaqedon bile ,edhe nji permendore ia ngriti ne qender te Shkupit kurse, kure luftoi dhe pushtoi Leka i Madh , ( shkll.i III-te para e.s.) specagjijt as ne Karpate te Rusise nuk kishin qene por , diku ne shkretirat e Mongolise ose Indise. Pastaj , njifar Renata nga Shkupi foli per gjoja te qenit e babait te Shen Terezes Nikolles vllah kurse shenjetreshen e shpalli me preardhje sllavomaqedone pse Ajo paska lindur ne Shkup por ,Renata harron se vetem para disa dekadash Shkupi ishte nji qender e madhe administrative shqiptare mandej ,na dele ky fare gazetari Milenko Nedelkovski Hajvanovski dhe na thote dicka ne stilin e Gojko Gjoges por, ai vete, preardhjen e tije nuk di te na spjegoje dhe mbasi ai nuk di , une po i theme se emrit te perveqem Maqedoni , tani shtet artificial dhe atedhe i Nedeljovskit Hajvanovskit kuptimin mund te ia jepe vetem gjuha e shqiptareve ose , gjuha e atyre te cilet aq shume e kane kompleksuar kete fare gazetari te gjore sepse , kursesi gjuha e tije sllavomaqedonishte nuk po mund te ia jepe kuptimin sepse thjeshte , ate regjion dikur Zoti ua kishte nda hise shqiptareve kurse per ciganet kishte rezervuar nji vend tjeter adekuat per ta si eshte Mongolia ose India.
  MACEDON-ia eshte kuptim regjional dhe gjegrafik.Greqia , Bullgaria dhe Shqiperia i kane maqedonite e tyre.Nese emrin e perveqem maqedoni e ndajme ne dy rrokje do te fitojme : MACE + DON
  MECE -ne gjuhen shqipe quhet nji kafshe ose nji familje e madhe kafshesh ku bejne pjese : luanet ,gepardet ,leopardet,tigrat,reqbullat …macet
  DON- ne gjuhen shqipe quhet pronari,kujdestari ,mesuesi,trajnuesi ,ushqyesi i familjes , kishes , kafsheve etj.
  Dhe pikrisht Leka i Madh si e quajme ne shqip. Ose Aleksandri i Madh si e quajne gjithe te tjeret keto mace te egra dhe te rezikshme si luanet , tigrat etj. i kishte pjese te strategjise se tije luftarake dhe pushtuese te cilat i merrte me vehte ne gjitha vendet qe i pushtonte dhe kjo pa dyshim tregon emrin e vertet te vendit nga kishte ardhur perandori i madh ose ,vendi nga kishte ardhur perandori i madh e kishte marre emrin sipas ketyre kafsheve te rezikshme simbol i te cilave ishte Perandori Leka por , dhe pronar dhe kujdestar i atyre kafsheve e qe se bashku quhej MACE DON-i
  Kete gjuha e ketij fare gazetari sllav me emrin Nedeljovski Hajvanovsku s ka as shansen me te vogel ti jep kuptim dhe une me kete shpjegim nuke desha akoma me teper ta kompleksoj kete gazetar te gjore por desha qe te ia beje me dije se me ne fund edhe ai duhet te nise dicka te mesoje nese done vehtes me i bo mire

  Përgjigjiuni
  Pelqej(2) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...