Published On: 20 Shtator, 2016

Në vend të unazave të martesës, të porsamartuarit shkëmbyen nga një gjarpër (Video)

Wu Jianfeng dhe Jiang Xue nga provinca Jilin e Kinës, kanë vendosur të betohen për një jetë së bashku, me nga një gjarpër në vend të unazave të zakonshme.

Në një ceremoni me familjarë dhe miq, dhëndri i ka vënë nuses një piton që peshon 15 kilogramë, kurse ajo ia ka vënë në qafë një tjetër me 30 kilogramë, transmeton Telegrafi.

Pasi që të dy dashamirët e kafshëve, e kishin në qafë nga një reptil ngjyrë ari, ata u përqafuan duke u përcjellë më duartrokitje të shumta.

Këtë akt simbolik, ata e kanë bërë si shenj që të mbrohen pitonët sepse janë një specie në zhdukje. /Telegrafi/

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...