Published On: 6 Tetor, 2016

“Në venat e Berishës filloi të qarkullojë gjaku antiamerikan”

Nga Spartak Ngjela

Në venat politike të Sali Berishës filloi të qarkullojë hapur gjaku antiamerikan hoxhisto-punist.

Ishte e pritur: korrupsioni dhe abuzimi mbi popullin tënd, është në thelb antiamerikanizmi i çdo politike.

Dje, bashkë me Saliun, u rreshtua kundër ambasadorit amerikan, domethënë kundër Amerikës, edhe pinjolli i vogël i familjes Berisha, Lulzim Basha, të cilët, bashkë, i shpallën luftë Amerikës me një fishek.

Janë nën akuzën e korrupsionit dhe abuzimit me pushtetin që te dy, prandaj. Ata i thonë indirekt politikës amerikane: ose me interesin tonë, ose me interesin e shqiptarëve!

Kërkuan fillimisht garanci amerikane për të pranuar kushtet e Reformës shqiptaro-amerikane, por politika amerikane iu tha: “Garanci vetëm nëpërmjet ligjit”.

Ky është realisht thebi i luftes Berisha me një fishek, kundër Amerikes

Por, në fakt, nukse jane kundërshtarë të Amerikës, se nuk e kanë dot atë fuqi edhe pse kanë shumë para të vjedhura; por janë kundërshtarë deri në ekstrem kunder shqiptarëve. I ka tmerruar vendosja e drejtësisë në Shqipëri, dhe sidomos, kalimi i Shqipërisë dhe shqiptarëve në antarësimin në Bashkimin Europian. Ne fakt, hoxhizmi dhe haxhiqamilizmi kanë qenë e njejta rrymë. Prandaj, që të dy, janë arkaikë. Janë realisht vjetërsira dhe mbeturina historike orientale në Shqipëri.

Janë në faliment. Me mendimin antiperëndimor i janë drejtuar edhe Gjykates Kushtetuese kunder Reformës shqiptaro-amerikane. (!)

Pse, vërtetë mendojnë këta që, në antiamerikanizmin e tyre dhe kundër interesit shqiptar, do të rreshtohen edhe nëntë anëtarët e Gjykatës Kushtetuese?

Sot po duket qartë se këta batakçinj nuk janë korruptuar nga rasti, ata kanë menduar që, me orientalizimin korruptiv të shtetit shqiptar, shqiptarët kurrë të mos antarësohen në Bashkimi Europian

Zoti Donald Lu! ende nuk e ke kuptuar që së pari është urrejtja kundrejt shqiptarëve, dhe, si pasojë e kësaj, vjen pastaj edhe qëndrimi antiamerikan i Lulzim Bashës dhe Sali Berishës.

Këta janë në fakt dy nga krerët e Lidhjes së Shenjtë kundër botës shqiptare në Ballkan.

Zoti Ambasador! merreni tërësisht në dore përçimin e Reformës shqiptaro-amerikane, se të gjitha të tjerat vinë dhe ecin paralel me ecjen e saj.

 
Displaying 1 Comments
Have Your Say
  1. O SPARTAK,po ti nuke e ke njohur SALIUN kur ishte sekretar i organizates baze te partise
    Komuniste ne spitalin civil.Ai çirrej duke bertitur kunder kapitalizmit AMERIKAN.
    Armiku me i keq i shqipetareve eshte pikerisht ai.Arrestojeni sa me shpejt.

    Përgjigjiuni
    Pelqej(0) Nuk Pelqej(0)

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...