Published On: 27 Maj, 2017

Në Siri lind fëmija me dy koka

Një fëmijë me dy koka ka lindur i gjallë në Sirinë veri-perëndimore dhe ndodhet në terapi intensive në një spital të Turqisë.

Lajmi bëhet i ditur nga televizioni panarab Arabiya, duke cituar burime mjekësore të rajonit të Idlibit, i cili gjendet jashtë kontrollit qeveritar dhe prej vitesh teatër i bombardimeve intensive ruse, qeveritare siriane dhe amerikane.
Zona ku lindi i vogli, ka qenë shpesh shënjestër e sulmeve kimike nga 2012 deri më sot. Përdorimi i fundit i mundshëm i armëve kimike në zonën ku lindi foshnja, ka ndodhur në prill dhe ka shkaktuar vdekjen e dhjetëra personave.

Kuvendi i Gjilanit miratoi emrimin e rrugës: "Mërgimtarët e Gjilanit" në shenjë nderimi e falënderimi për kontributin e juaj për Lirinë, Pavarësin dhe Republikën! #Mirësevini n'shpi!
A 5
Loading...
 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Loading...