Published On: 7 Shtator, 2016

Në Shkup ngritet alarm, fëmijët mund të kidnapohen nga një grup kriminelësh?

Maqedonia vazhdon të tronditet pas një alarmi se në disa komuna të Shkupit po veprojnë disa grupe kriminele të cilët kidnapojnë fëmijë të vegjël.

Portali maqedonas reporter.mk shkruan se mbrëmë rreth orës 19:00 në lagjen 11 tetori të Komunës së Kisella Vodës, një grup prej dy personash të cilët kanë qenë në veturë të tipit Opel pa targa, kanë tentuar që t’i mashtrojnë dy fëmijë të moshës 10 vjeç.

Në veturën Opel ka qenë një burrë dhe një grua të cilët për t’i mashtruar fëmijët ju kanë dhënë lojëra të ndryshme me të vetmin qëllim që këta fëmijë të futen në veturë.

Në një moment, njëri fëmijë i vogël sa kishte arritur deri te vetura, shoferi i veturës kishte dashur që me forcë ta fus fëmijën në veturë. Gjatë këtij incidenti, fëmija kishte filluar që të bërtasë dhe shoferit i kishte ikur nga dora.

Këtë storie tronditëse i kanë përcjellur mediet në Maqedoni duke apeluar tek prindërit që të kenë shumë kujdes kur fëmijët e tyre luajnë ose shëtisin pasi mund të jenë cak i kidnapimit, transmeton Zhurnal.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...