Published On: 3 Prill, 2016
Bota |

Në SHBA, një tren del nga binarët, dy të vdekur e dhjetëra të lënduar

  • Një tren në jug të Filadelfisë së SHBA-së ka dalë nga binarët. Të vdekur deri tani janë raportuar dy persona dhe dhjetëra të tjerë të lënduar, raporton BBC.

Treni i kompanisë “Amtrak 89” ishte nise nga Nju Jorku drejt Savanës në Gjeorgjia kur ka goditur një ekskavator derisa bartej nga një kamion në Chester.

Sipas informacioneve të para, në bordin e trenit ndodheshin 341 pasagjerë dhe shtatë anëtarë ekuipazhi.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...