Published On: 15 Tetor, 2016

Në Ratkoc të Rahovecit dje ndodhi edhe një tjetër incident kriminal

Te incidentet kriminale, si prishje të rendit dhe qetësisë publike, Policia e Kosovës e ka kategorizuar edhe një ngjarje që ka ndodhur në fshatin Ratkoc të Rahovecit.

“Më 14.10.2016, në orën 13:30, është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar pasi që i njëjti pas shqiptimit të një gjobe për kundërvajtje në trafik ka ofenduar zyrtarët policorë”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës, përcjell Koha.net. “Me urdhër të prokurorit pas intervistimit i dyshuari lirohet ne procedurë të rregullt”, thuhet më tej në raport.

Kujtojmë se Ratkoci i Rahovecit po mban vëmendjen e publikut këto ditë pas dhunës shfrenuese që një person kishte ushtruar ndaj vajzës së vëllait të tij jo fort larg shkollës së mesme të këtij fshati.

Sulmi është dënuar nga përfaqësues të rëndësishëm të institucioneve shtetërore, e në lidhje me këtë rast Rrjeti i Grupeve të Grave të Kosovës sot ka mbajtur edhe një marsh protestues.

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...