Published On: 10 Tetor, 2016

Në prani të minatorëve, nënshkruhet ligji për Trepçën

Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli ka pritur sot në një takim menaxhmentin dhe minatorë të Trepçës, ku edhe në prani të tyre ka nënshkruar Ligjin për Trepçën i miratuar të premten që shkoi nga Kuvendi i Kosovës.

Duke uruar për ligjin e ri, Veseli tha se që nga sot hapet një rrugë e re për këtë gjigant të rëndësishëm për ekonominë e Kosovës.

“Ligji për Trepçën nuk ka konotacion politik, por përkundrazi ka konotacion ekonomik”, tha Veseli. Sipas tij do të përmirësohet bilanci tregtar, i cili është shumë negativ.

Veseli tha se pas ligjit që nga sot do të ketë hapa tjerë

 

Leave a comment

XHTML: You can use these html tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kush duhet ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...